4 Aralık 2014 Perşembe

11 Aralık Kararı Öncesi UEFA ve FIFA'ya Yeni Mail

Değerli arkadaşlar;

Bildiğiniz gibi UEFA Disiplin Kurulu, 11 Aralık 2014 günü Trabzonspor Kulübü'nün TFF ile ilgili şikâyetini görüşerek kararını açıklayacak.

Hatırlanacağı üzere Trabzonspor Kulübü, TFF'nin kuralları uygulamamak suretiyle şike yaptığı kesinleşmesine rağmen fenerbahçe'yi koruduğunu ve UEFA'nın buna müdahale etmesi gerektiğini iddia etmiş, UEFA müfettişi Leuba ise UEFA'nın bu yönde bir yetkisi olmadığına dair bir rapor hazırlamıştı.2011 yılında Yunanistan'da da Türkiye'dekine benzer bir şike skandalı meydana gelmiş, Valou ve Kavala takımları küme düşürülmelerine rağmen skandalın asıl suçluları korunmuş ve aralarında Olympikos'un da yer aldığı 20'nin üzerinde takımın dosyası kapatılmıştı.

Yunanistan'da dün yeni bir şike skandalı patlak verdi ve olayın merkezinde yine Olympiakosbaşkanı ve çete üyeleri var.

Biz bu olayı da kullanıp, UEFA'nın Türkiye'deki şikenin de örtülmesine göz yumması halinde Türkiye'de de şikenin tekrar edileceğini ve UEFA'nın bunu yapmaya hakkının olmadığını yeni bir maille ilgililere ileteceğiz.

Yunanistan'daki olayı da kullanarak UEFAkurulları üzerinde kamuoyu baskısı yaratıp, kuralları da kendilerine hatırlatmak için aşağıdaki metni son kısımdaki mail adreslerine göndermenizi rica ediyoruz.Mailin Konu Kısmına: 'Integrity of Greek and Turkish Football is in in danger as UEFA fails to act'


Mail:


Dear Sir/Madam,

As you all are aware a new match fixing scandal erupted in Greek football, where 16 officials were charged. The centre of the allegations was the president of Olympiakos, who also was in the centre of the scandal in 2011, but as UEFA allowed Greek Football Federation to cover up that mess, it repetead itself...

If UEFA fail to apply its statutes towards Turkish Football Federation on the 11th of December, match fixing gangs in Turkish football will act just like the ones in Greek football and match fixing will spread through out Europe.

UEFA Statues 52 and 53 allows UEFA to interfere with national federations and it is UEFA's duty to make sure football in Europe is run by the book. 

Therefore, it is fair to say that all teams involved in match fixing must be relegated and all individuals must be banned from football as stated in Astana resolution too.

UEFA MUST ACT BEFORE IT IS TOO LATE!!!

Best regardsMAIL LİSTESİ:

office@oefb.aturbsfa.kbvb@footbel.com;  bfu@bfunion.bgj.fortf11@gmail.com; 
eac-sport@ec.europa.eu ; info@scottishfa.co.ukjmdorsey@questfze.com;
ethics@olympic.org;  sport@coe.int; dee@culture.grBRE@minbuza.nl;
info@dfb.de; communique@thefa.com; office@oefb.at; webmaster@fff.fr; epo@epo.gr; rfef@rfef.es; figc.affarigenerali@figc.it; international@figc.it; sfv.asf@football.ch; concern@knvb.nl; office@oefb.at; urbsfa.kbvb@footbel.com; bfu@bfunion.bg; info@hns-cff.hr; dbu@dbu.dk; facr@fotbal.cz; mlsz@mlsz.hu; svff@svenskfotboll.se; info@scottishfa.co.uk; info@fai.ie; info@faw.co.uk; integrityprotection@olympic.org;Hiç yorum yok:

Yorum Gönder