2 Eylül 2012 Pazar

Herkes Suçlu

İki takımın bu haliyle gol atmasının mucizelere bağlı olduğu ilk 45 dakikada kaleye gönderilen toplam sekiz şuttan hiçbir tanesinin isabetli olmamasında oyuncuların vurdumduymaz tavırlarının yanında yeteneklerinin de kısıtlı olmasının payı büyüktü.

Trabzonspor takımı rakip kim olursa olsun, hangi taktik anlayışıyla oynarsa oynasın bir türlü oyuna ağırlığını koyamıyor. Bunda oyuncuların birbirleriyle olan yardımlaşmalarının eksikliğinin yanı sıra sürekli yan ve geri pas yapmalarının ve sorumluluk almaları beklenen Zokora ve Sapara’nın etkisiz ve kaçak oyunların da payı oldukça fazla.

Her iki takım adına da gelmesi mucizelere bağlı olan gol Antep adına Mustafa Yumlu mucizesiyle geldi. Antep’in ligdeki ilk golünde en az Mustafa kadar payı olan diğer bir oyuncu da Zokora idi. Serdar Özbayraktar’ı fiziksel olarak değil de gözleriyle takip etmeyi tercih eden siyahi futbolcu geldiği günden bu yana yarattığı hayal kırıklığına bu maçta da devam etmiş oldu.

Hocasının ve başkanının yapılan yanlış ve eksik transferler için sürekli basın yoluyla birbirlerini suçladığı bir takımın sahadaki oyuncularının 10 kişi kalan rakibi karşısında bile geride oldukları bir karşılaşmada bu kadar vurdumduymaz tavırlar sergilemesi balığın maalesef baştan koktuğunun belgesidir.

Futbol her türlü sonuca açık bir karşılaşmadır ve yenmek kadar yenilmek de oyunun bir parçasıdır ama milyon avroları alıp sahada uyur gezer gibi dolaşmak en hafif tabiri ile taraftara karşı saygısızlıktır. Antep karşılaşmasında alınan yenilgide başkanından hocasına, futbolcusundan malzemecisine kadar bu çatı altında bulunan herkesin suçu var. Artık herkesin suçunu kabul edip telâfi etmek için elinden geleni yapma zamanıdır.
Bu kulübü bu kadar acziyet içine düşürmenin ismi ya da unvanı ne olursa olsun hiç kimsenin hakkı yok. Ya bu yarattığınız garabetin sorumluluğunu alın ve düzeltin ya da bu işi yapamadığınızı kabul edip yapabilecek olanların önünü açın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder